вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Уапсен 27 годишен скопјанец среде бел ден во градски парк- еве што пронашла полицијата при неговиот претрес

Уапсен 27 годишен скопјанец среде бел ден во градски парк- еве што пронашла полицијата при неговиот претрес

На 01.02.2020 во 17.00 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Г.Г.(27) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус