вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен 23 годишен скопјанец – нападнал полициски службеник и агресивно се однесувал со него, еве ги деталите

Уапсен 23 годишен скопјанец – нападнал полициски службеник и агресивно се однесувал со него, еве ги деталите

На 27.09.2021 околу 00.15 часот во населба Илинден, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.С.(23) од Скопје затоа што се однесувал агресивно и физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021