петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 63
home Хроника

Уапсен 23-годишен Битолчанец, кај него бил пронајден нож

Уапсен 23-годишен Битолчанец, кај него бил пронајден нож

На 16.04.2021 во 17,50 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода П.Д.(23) од Битола бидејќи при обид за негово легитимирање истиот агресивно се однесувал и кај него бил пронајден нож.

Известен е Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус