вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 28
home Хроника

Уапсен 21 годишен скопјанец – физички нападнал и одзел мобилен телефон од малолетник

Уапсен 21 годишен скопјанец – физички нападнал и одзел мобилен телефон од малолетник

На 27.09.2021 во 00.15 часот во Градски парк на подрачје на Центар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.А.(21) од Скопје поради сомнение дека на 26.09.2021 на подрачје на Карпош физички нападнал малолетник и му одзел мобилен телефон.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021