среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 104
home Хроника

Турски државјанин задржан во полиција, одземал моторно возило

Турски државјанин задржан во полиција, одземал моторно возило

На 30.12.2020 во 02:30 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ч. од Република Турција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање на моторно возило“.

Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Коронавирус