петок, 17. септември 2021. Вести денес: 38
home Хроника

Турски државјанин уапсен на скопскиот аеродром

Турски државјанин уапсен на скопскиот аеродром

На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“ на влез во државата е приведен 52-годишен турски државјанин кој се наоѓа во оперативната евиденција со мерка „апси“ по барање на МВР – Интерпол.

– На 1 август 2021 во 11 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, на влез во државата, по извршена проверка на А.К.(52) од Република Турција било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција со мерка „апси“ по барање на МВР –Интерпол, соопшти МВР.

Коронавирус