недела, 24. септември 2023. Вести денес: 22
home Хроника

Турски државјанин приведен на граничниот премин „Деве Баир“

Турски државјанин приведен на граничниот премин „Деве Баир“

На 10 мај во 05.20 часот на Граничен премин „Деве Баир”, на влез во РМ, поради постоење на сомнение за сторено кривично дело „Фалсификување исправа-зелена карта“ приведен е Д.Н.(44) од Р.Турција.

Лицето е задржано во Полициска станица Крива Паланка за понатамошна постапка.