четврток, 30. јуни 2022. Вести денес: 18
home Хроника

Турчин тешко повреден во Прилеп

Турчин тешко повреден во Прилеп

На 29.01.2021 во 14:30 часот во Полициската станица Прилеп од Итната медицинска помош било пријавено дека кај нив бил донесен Е.К.(39) од Р.Турција, кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи за правно лице во прилепско.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител, трудов инспектор и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус