сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 69
home Хроника

Турчин со фалсификат бугарски пасош лишен од слобода на Табановце

Турчин со фалсификат бугарски пасош лишен од слобода на Табановце

На 26.05.2019 година во 00,10 часот на Граничниот премин Табановце за излез од Р.С.Македонија, при извршена пасошка контрола на Ј.A.(36) државјанин на Р.Бугарија било констатирано дека во патната исправа имал вметнато биометриската страна која отстапувала од оригиналот. Со него бил извршен разговор и кажал дека се вика B.O.(36) државјанин на Р.Турција. Патната исправа била одземена, а B.O. бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

 

Коронавирус