сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Турчин приведен на влез во Македонија

Турчин приведен на влез во Македонија

На 02.06.2019 година во 11:45 часoт на Граничниот премин „Деве Баир“, на влез во Македонија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “фалсификување на исправа“ (зелена карта) бил приведен A.O.(40) од Р.Турција кој поседувал бугарска патна исправа и управувал патничко моторно возило „Мазда“ со турски национални ознаки.

Лицето е задржано во Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

Коронавирус