среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Турчин претепан и прободен во Центар

Турчин претепан и прободен во Центар

На 10.11.2020 во 21,23 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен повреден А.О.У.(29) од Р.Турција, кој престојувал во Скопје, при што кај истиот биле констатирани тешки телесни повреди со кои се  здобил при физички напад на подрачје на Центар од неколку лица.

При нападот едно од лицата му нанело убодни рани со остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус