петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 106
home Хроника

Турчин повреден додека работел во Центар

Турчин повреден додека работел во Центар

На 10.08.2021 во 09:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза” во Скопје со повреди бил донесен Х.Б.(61) од Република Турција, со привремен престој во Република Македонија.

По преземени мерки било утврдено дека Х.Б. се здобил со повредите при изведување градежни работи во објект на подрачје на Центар.

Коронавирус