недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тројца тинејџери се пресметале вчера во автобус на ЈСП

Тројца тинејџери се пресметале вчера во автобус на ЈСП

Во текот на вчерашниот ден околу 14 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на булевар „Митрополит Теодосија Гологанов“, настанала физичка пресметка помеѓу М.С.(18) и Б.М. (18), од една страна и А.Е. (19), од друга страна.

Тие биле приведени во Полициската станица Карпош и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021