понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 14
home Хроника

Тројца тешко повредени во судир на три возила на патот Кичево-Охрид

Тројца тешко повредени во судир на три возила на патот Кичево-Охрид

На магистралниот пат Кичево-Охрид вчера се случила сообраќајна несреќа помеѓу три возила.

Во несреќата, со тешки повреди се здобиле возачот и двајца сопатници на едното возило, марка „бмв“, сите од Тетово. Тие биле пренесени во болницата „Св.Еразмо“ за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус