вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Тројца Срби приведени на „Табановце“, еве зошто

Тројца Срби приведени на „Табановце“, еве зошто

На 06.11.2021 во 15:45 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници лишени се од слобода С.У.(50), С.Ш.(55) и М.Ј.(35), сите од Р.Србија, поради постоење основано сомнение дека поседуваат фалсификувани ПЦР тестови.

Лицата се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

 

Коронавирус