понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 54
home Хроника

Тројца скопјани во маркет во Гази Баба се испотепале и го нарушиле јавниот ред и мир

Тројца скопјани во маркет во Гази Баба се испотепале и го нарушиле јавниот ред и мир

На 06.12.2021 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.30 часот С.Р.(25), М.Х.(51) и Ј.В.(18), сите од Скопје, во маркет во трговски центар на подрачјето на Гази Баба, по претходна расправија, го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус