петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Тројца скопјани каснати од кучиња скитници

Тројца скопјани каснати од кучиња скитници

На 27.11.2021 во 14.50 часот во СВР Скопје И.Г.(69) од Скопје пријавил дека на ул. Христо Татарчев бил каснат од куче скитник.

На 27.11.2021 во 12.45 часот во СВР Скопје Ж.П.(73) од Скопје пријавил дека на ул.Владимир Комаров бил каснат куче скитник.

На 27.11.2021 во 13,30 часот во СВР Скопје Т.Н.(63) од Скопје пријавил дека на ул.16та Македонска бригада бил каснат од куче скитник.

Коронавирус