понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 146
home Хроника

Тројца претепани во Шуто Оризари, еден се бори за живот

Тројца претепани во Шуто Оризари, еден се бори за живот

Тројца претепани, од кои двајца полициски службеници во населбата Шуто Оризари вечерва.

-Денеска 28.01.2019 околу 17.20 часот на ул. Индира Ганди во Шуто Оризари малолетничка наводно видела дека непознати лица насилно внеле женско лице во комбе, но не знаела за кого станува збор. Таа тоа му го кажала на возрасен маж, кој пријавил во полиција. Се собрала поголема група граѓани и во тој момент наишло возило во кое имало три лица, од кои двајца полициски службеници од ПС Чаир, кои не биле на работа. Насобраните ги нападнале лицата кои биле во возилото и тие се пренесени во болница за укажување на лекарска помош. До овој момент нема пријава за исчезната девојка од ниту едно семејство, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Коронавирус