сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 14
home Хроника

Тројца повредени во тепачката со ножеви на „Рузвелтова“, пренесени на клиника

Тројца повредени во тепачката со ножеви на „Рузвелтова“, пренесени на клиника

Повеќе лица попладнево го нарушиле јавниот ред и мир на улицата „Рузвелтова“ во угостителски објект, по што тројца повредени завршиле во Клинички центар и тие се обезбедени до расчистување на случајот, потврди МВР.

Според пријавеното настанала физичка пресметка помеѓу две лица од една страна и две од друга, а најверојатно е употребен и нож.

Неофицијално, дознаваме дека еден од повредените е Албин К.

Коронавирус