сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 17
home Хроника

Тројца повредени во сообраќајка во Штип

Тројца повредени во сообраќајка во Штип

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 20.10 часот се случила во Штип на ул.„Брегалничка“.

Во несреќата, информира МВР, учествувале „форд мондео“, управувано од Д.И.(35) од Штип и „ауди а3“, управувано од Ѓ.Н.(51) од Штип, и двете со штипски регистарски ознаки.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил Ѓ.Н., а со телесни повреди се здобиле Д.И. и уште еден сопатник од возилото „ауди“, А.Б.(37) од Штип, констатирани во Клиничката болница Штип, истакнуваат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус