петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 167
home Хроника

Тројца охриѓани нападнати во зграда во Скопје

Тројца охриѓани нападнати во зграда во Скопје
фото-илустрација

Денеска (16.10.2021) во 01:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во влез од зграда на бул.„Борис Трајковски“, С.Р.(30) од Скопје физички ги нападнал Б.П.(21), А.С.(19) и С.С.(18).

Тројцата нападнати се од Охрид, со престој во Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.