недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 49
home Хроника

Тројца мажи каснати од кучиња скитници во Скопје

Тројца мажи каснати од кучиња скитници во Скопје

На 02.04.2019 во 01.50 часот во Полициската станица Аеродром, А.Б.(69) од Скопје пријавил дека на 01.04.2019 околу 15.00 часот на булевар „Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

На 01.04.2019 во 22.00 часот во Полициската станица Гази Баба, З.Б.(41) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица „Маџари“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

На 01.04.2019 во 21.45 часот во Полициската станица Гази Баба, Б.Т.(78) од Скопје пријавил дека на 31.03.2019 година околу 20.00 часот на улица „Трифун Хаџи Јанев“ бил каснат од куче скитник во пределот на левото колено.

Коронавирус