сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 19
home Хроника

Тројца малолетници повредени во сообраќајка во битолско

Тројца малолетници повредени во сообраќајка во битолско

На 07.06.2021 во 19.50 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Г.Агларци, општина Новаци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „ванге-50“ со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Г.Агларци и мотоцикл „шинрај-150“ без регистарски ознаки, управувано од малолетник од с.Г.Агларци.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на мопедот и малолетна сопатничка од мотоциклот „шинрај-150“, а со телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во Клиничка болница Битола, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус