петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тројца Кубанци уапсени на Меџитлија- сакале незаконски да ја преминат границата помеѓу Македонија и Грција

Тројца Кубанци уапсени на Меџитлија- сакале незаконски да ја преминат границата помеѓу Македонија и Грција

На 18.12.2019 во 10.30 часот кај место викано „Макминерал“, битолско, полициски службеници од Полициска станица Меџитлија ги лишиле од слобода Р.Л.Л.А.(25), П.М.А.(26) и А.Г.Х.И.(34), сите од Куба, поради незаконско преминување на државната граница помеѓу Р.С.Македонија и Р.Грција.

Лицата се предадени на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи „Југ“ за понатамошна постапка.

Коронавирус