недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тројца го тепале на паркинг пред кафана во Скопје

Тројца го тепале на паркинг пред кафана во Скопје

Момче од Скопје физички било нападнато вчера во Ченто кога на него се нафрлиле три лица.

Во 17 часот во СВР Скопје, 29-годишниот М.И. од Грушино, скопско, пријавил дека околу 16.30 часот на паркинг пред угостителски објект на улицата ,,Методија Андонов Ченто’’ физички бил нападнат од М.С. од истото село и уште две лица од Арачиново.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021