недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 166
home Хроника

Тројца битолчани биле агресивни кон полицајци, еве што се случило

Тројца битолчани биле агресивни кон полицајци, еве што се случило

На 02.04.2021 околу 16:45 часот на ул. „Јане Сандански“ во Битола, полициски службеници ги лишиле од слобода М.С.(39), А.С.(37) и Е.Р.(36), сите од Битола, затоа што физички нападнале полициски службеник кој извршувал службени дејствија, а се однесувале агресивно и кон други полициски службеници.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус