недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Тројца Албанци синоќа сакале нелегално да влезат во Македонија

Тројца Албанци синоќа сакале нелегално да влезат во Македонија

Синоќа околу 22 часот од страна на патролен тим од Граничен премин “Богородица”, при нелегално преминување на државната граница од Р. Грција во Р. Македонија, а со намера да продолжат преку Р. Македонија за Р. Албанија, биле откриени и приведени лицата Л.К. (35), С.А. (45) и Н.З. (22) сите државјани на Р. Албанија.

Коронавирус