недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 58
home Хроника

Трисет и шестгодишен скопјанец се фрлил од 11 кат

Трисет и шестгодишен скопјанец се фрлил од 11 кат

Трисет и шестгодишниот Т.Ј. од Скопје вчера скокнал од тераса од 11 кат по што починал.

Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера изутрина во 05.25 часот.  Доктор од Итна медицинска помош констатирал смрт.

Извршен е увид на местото на настанот.