понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 160
home Хроника

Тринаесетгодишно момче физички нападното во Лептокарија, други момчиња го сечеле со стакло

Тринаесетгодишно момче физички нападното во Лептокарија, други момчиња го сечеле со стакло

Во текот на вчерашниот ден во 16:30 часот во Полициската станица Карпош, полициски службеници донеле 13-годишно момче, кое било пронајдено во Трговскиот центар Лептокарија. Момчето изјавило дека физички нападнало други деца, кои пак го изгребале односно му нанеле повреди со стакло, информираат од МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а во полициската станица била повикана и мајката на момчето, на која и било предадено детето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.