петок, 20. септември 2019. Вести денес: 118
home Хроника

Тринаесетгодишник избегал од домот „Ранка Милановиќ”

Тринаесетгодишник избегал од домот „Ранка Милановиќ”

Тринаесетгодишно момче побегнало од домот ,,Ранка Милановиќ” во Скопје.

Како што информира полицијата, вчера во Полициската станица Гази Баба, од ЈУ„Ранка Милановиќ“ пријавено е дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Б.П. (13) од Битола, кој и претходно се оддалечувал и бил враќан во установата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.