понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 21
home Хроника

Тригодишно девојче од Битола прегазено од „Фиат Добло“, со тешки повреди заврши во болница

Тригодишно девојче од Битола прегазено од „Фиат Добло“, со тешки повреди заврши во болница

На 13.10.2018 година во 12.25 часот на улица „7-ми Јули“ во Битола, товарно возило „Фиат Добло“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма од Прилеп, а управувано од И.Г.(38) од село Селце, прилепско, удрило тригодишно девојче од Битола.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобило детето и било пренесено во Клиничката болница Битола. Увид на местото извршила екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот