среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 136
home Хроника

Три женски нападнале 24 годишен келнер во Кичево

Три женски нападнале 24 годишен келнер во Кичево

Физичка пресметка е регистрирана завчера во пладневните часови кога во угостителски објект  на улицата „Маршал Тито“ во Кичево три непознати женски лица го нападнале А.Б. (24) од кичевското село Грешница, вработен во локалот.

Полициската станица од Кичево презема мерки за пронаоѓање на напаѓачите, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.