недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 46
Во живо

Втора годишна конференција на Унија на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

home Хроника

Три нови случаи на напади на кучиња врз скопјани

Три нови случаи на напади на кучиња врз скопјани

Три нови случаи на напади на кучиња врз скопјани се пријавени во текот на вчерашниот ден. Во сите три случаи лицата биле повредени.

Според полицискиот билтен, 20-годишниот М.В. синоќа во полициската станица во Гази Баба пријавил дека околу 21 часот додека се движел по улицата „Ташко Караџа“ бил нападнат од куче-скитник кое го каснало во десната потколеница.

Истиот ден во 17:10 часот во полициската станица во Центар од страна на 41-годишната Б.Л било пријавено дека околу 9 часот на улицата „Македонија“ додека се движела со велосипед била нападната од повеќе кучиња скитници од кои едното ја каснало во десната потколеница.

Со повреди на левата потколеница од напад на куче се здобил и М.Т. (50) на 13 април на улицата „Антонио Грубишиќ“. (МИА)