недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Хроника

Три на три: Масовна тепачка во Скопје

Три на три: Масовна тепачка во Скопје

На 04.04.2019 во 21:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Смилевска“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.Џ.(35), Р.Н.(33) и С.И.(33), сите од Скопје, од една страна и Ф.С.(32), Т.Ц.(22) и А.М.(29), сите од Скопје, од друга страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус