понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 58
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Три магацини и повеќе возила изгореа во Радишани, познато е како започнал пожарот

Три магацини и повеќе возила изгореа во Радишани, познато е како започнал пожарот

На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.“18“ во населба Радишани-Скопје избувнал пожар во автомеханичарски сервис од  невнимание, додека Н.Р.(43) и З.Е.(29) заварувале со оксигенска боца.

Притоа биле опожарени повеќе паркирани возила на плацот и три магацински простории. Пожарот бил изгаснат од противпожаранат единица од Скопје. Увид на местото на настанот ќе биде извршен од екипа од СВР Скопје во текот на денов (23.05.).

Коронавирус