четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 51
home Хроника

Три лица завршија во болница- се судрија „Тојота корола“ и „Опел астра“

Три лица завршија во болница- се судрија „Тојота корола“ и „Опел астра“

На 02.11.2019 во 12,50 часот било пријавено дека на улицата „Скупи“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „тојота корола“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Г.(56) од Скопје, и патничко моторно возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Џ.Ј.(24) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „опел“ М.А.(57) од Скопје, на која и била укажана лкекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, а двајцата возачи се здобиле со телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје.

Коронавирус