среда, 15. јули 2020. Вести денес: 130
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Хроника

Три лица со пиштол извршиле разбојништво во еден скопски хотел

Три лица со пиштол извршиле разбојништво во еден скопски хотел

Вчера околу 19:20 часот во хотел во Скопје три непознати лица извршиле разбојништво и со закана со пиштол одзеле пари. СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.