петок, 6. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Хроника

Три лица се истепале меѓусебно на тетовскиот плоштад

Три лица се истепале меѓусебно на тетовскиот плоштад

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.Ј.(35), Џ.Ј.(31), двајцата од с.Селце, тетовско и Б.А.(46) од Тетово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 07.05.2021 во Тетово на Градскиот плоштад, прво и третопријавениот започнале расправија, која преминала во физичка пресметка со употреба на тврди предмет, по што дошол и второпријавениот и физички го нападнал третопријавениот.

Коронавирус