среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 160
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Три лица приведени во угостителски објект, ова е причината

Три лица приведени во угостителски објект, ова е причината

На 24.05.2022 во 01:10 часот во Тетово од полициски  службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово на локалниот пат Тетово-с.Саракино во близина на угостителски објект лишени од слобода се Д.О.(41), Ш.Б.(57) и Б.Е.(51) сите од тетовско затоа што во нивна близина била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус