сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 16
home Хроника

Три лица приведени поради кокаин

Три лица приведени поради кокаин

На 16.06.2020 околу 23:30 часот, на паркинг на улицата „29 Ноември“ во Тетово, во возило „фолксфаген поло“ со тетовски регистарски ознаки, затекнати биле и лишени од слобода Д.А.(31) од Тетово и А.Џ.(41) и Ш.Т.(43) од тетовско Церово.

При нивен и преглед на возилото пронајден бил кокаин.

Тројцата биле задржани во Полициската станица Тетово и по расчистување и документирање на случајот ќе им бидат изготвени поднесоци.