понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 123
home Хроника

Три лица претепани во Скопје, поради повредите завршиле во болница

Три лица претепани во Скопје, поради повредите завршиле во болница

Денеска во 01:50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, пријавено било дека кај нив биле донесени С.С. (52), С.С. (49) и Д.С. (52) сите од Скопје, со нанесени телесни повреди.

Имено, околу 01:00 часот тројцата движејќи се со такси возило кон населбата Шуто Оризари застанале на улицата “Виничка“.

Додека стоеле, им се доближиле неколку лица и физички ги нападнале.

По укажаната лекарска помош, лицата биле пуштени на домашно лекување.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

loading...