понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Три лица повредени во сообраќајна несреќа во Бутел

Според првичните информации, на самото место интервенирала и Противпожарната бригада со 5 пожарникари.
Три лица повредени во сообраќајна несреќа во Бутел

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вечерва околу 18 часот на улица „Словенечка“ во скопската населба Бутел.

Во несреќата учестувале две возила, со скопски и со косовски таблички. Повредените се пренесени во Ургентниот центар.

Увидот на полицијата е во тек. Според првичните информации, на самото место интервенирала и Противпожарната бригада со 5 пожарникари.

Коронавирус