среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Хроника

Три лица повредени во сообраќајка во Скопје, излетале со автомобил

Три лица повредени во сообраќајка во Скопје, излетале со автомобил
илустрација

На 13.06.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски“ во Скопје, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(33) од Скопје, излетало од коловозот, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле двајцата сопатници С.Н. и А.Н., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус