четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Три лица повредени во сообраќајка во Прилеп

Три лица повредени во сообраќајка во Прилеп

Возач и двајца сопатници се повредени во сообраќајка несреќа која рано утринава во 04:25 часот се случила во Прилеп на крстосница од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Кузман Јосифовски Питу“.

Во несреќата учествувале „Мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од А.М.(24) од Прилеп и  „Опел зафира“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.Т.(45) од Прилеп.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Ф.В.(26) и Д.А.(18), двајцата од Прилеп, сопатници во возилото „мерцедес“, додека со телесни повреди се здобил возачот на истото возило, констатирани во Општата болница во Прилеп, истакнуваат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус