вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Три лица повредени во сообраќајка во Куманово

Три лица повредени во сообраќајка во Куманово

На 29.07.2021 во 00.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека на бул.„Октомвриска револуција“ во Куманово се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки“, со кумановски регистарски ознаки, на кој се превезувале А.Т.(20) и Д.С.(20), двајцата од Куманово и патничко возило „опел корса“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(22) од Куманово.

-По незгодата двете лица кои се превезувале на мотоциклот, како и возачот Д.Т. биле пренесени биле во Општата болница Куманово, каде на А.Т. и Д.С. им биле констатирани тешки телесни повреди, а на Д.Т. му биле констатирани телесни повреди, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус