недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Три лица повредени во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Три лица повредени во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Три лица од кои едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила на региналниот пат Скопје-Тетово кај село Семениште.

Несреќата била пријавена во 19:15 часот, а во истата учествувале  „БМВ“ со австриски национални ознаки, управувано од Х.И.(20) од Скопје и  „Југо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.А.(39) од с.Буковиќ, скопско.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил  Н.А., а сопатникот од истото возило Ф.А.(37) и возачот на другото возило Х.И. се здобиле со телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус