петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 95
home Хроника

Три лица полесно повредени во сообраќајка кај Палас

Три лица полесно повредени во сообраќајка кај Палас

Три лица се здобиле со полесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 17:30 часот.

Од полицијата информираат дека сообраќајката е регистрирана на крстосницата од бул.,,8-ми Септември“ и сервисната улица кон хотел ,,Александар Палас“. Истата се случила меѓу „Опел корса“ и ,,Рено“ со скопски регистарски ознаки.

-А.И. ,Ш.И,. и В.И се здобиле со телесни повреди и се пренесени во Ургентен центар –Скопје, информираат од МВР.

Во сообраќајната несреќа е причинета материјална штета од околу 150.000 денари.