среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 115
home Хроника

Три лица оштетиле врата и прозорци од куќа и „БМВ“, па нападнале две лица

Три лица оштетиле врата и прозорци од куќа и „БМВ“, па нападнале две лица

Во СВР Скопје вчера околу 18 часот било пријавено дека на ул.„Герника“ три лица со тврд предмет ја оштетиле влезната врата и прозорците од куќата на М.С.(43), по што оштетиле и патничко возило „БМВ“, кое било паркирано во дворот.

Според пријавеното, во тој момент во дворот дошол Р.С.(56) со неговиот внук и биле нападнати од лицата.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Коронавирус