среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Три лица од тетовско ќе одговараат за пренесување заразна болест

Три лица од тетовско ќе одговараат за пренесување заразна болест

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Џ.(59), Б.Џ.(53) и Ф.Џ.(86), сите од с.Нераште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“.

Пријавените лица не ги почитувале мерката за изолација, согласно решението издадено од страна на ДСЗИ.

Коронавирус