среда, 15. јули 2020. Вести денес: 121
Во живо

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Хроника

Три лица од Куманово ќе одговараат за претепување на едно лице

Три лица од Куманово ќе одговараат за претепување на едно лице

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Р.(27), А.Р.(26) и Ш.Р.(27), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”.

На 27.04.2019 година на ул.„Поток Серава“ во Куманово пријавените Д.Р.(27), А.Р.(26) и Ш.Р.(27) од Куманово физички го нападнале Ш.Р. и притоа му нанеле тешки телесни повреди.